Akademia Języków Obcych Olymp

Akademia Języków Obcych Olymp

ul. Powstańców Śląskich 112/114 53-333 Wrocław

+48 71 360 42 53 +48 502 159 723

  olymp@olymp-wroclaw.pl

Angielski dla młodzieży

 


W dzisiejszych czasach język obcy jest obecny właściwie we wszystkich szkołach gimnazjalnych i licealnych. Mimo tego, że obecnie nauka angielskiego jest tak powszechna, młodzież nadal ma problemy ze zrozumieniem obcych zwrotów.

Mając tego świadomość, w naszej akademii uczymy języka z wykorzystaniem metody bezpośredniej Direct Method.

Nauka angielskiego dla młodzieży prowadzona w naszej akademii, to innowacyjny sposób uczenia polegający na wytworzeniu nawyku językowego. Uczniowie poznają język za pomocą częstego odpowiadania na pytania lektora i powtarzania pełnych zdań. Nauka polega przede wszystkim na rozmowie, dzięki temu w późniejszym etapie o wiele łatwiej jest włączyć się do dyskusji. Doskonale usprawnia umiejętnośc komunikacji i rozumienia tekstu słyszanego.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis naszych propozycji:OLYMP DIRECT

Jest to najbardziej rozpowszechniony kurs języka angielskiego. Dzięki wykorzystaniu Metody Bezpośredniej Direct Method nauka trwa około czterokrotnie krócej niż w przypadku jakiejkolwiek innej metody. Zajęcia odbywają się w grupach od 6 do 8 słuchaczy w systemach spotkań: pn - śr i wt - czw oraz w systemie weekendowym. Program OLYMP DIRECT przeznaczony jest dla młodzieży, która pragnie szybko przyswoić sobie język angielski w formie komunikacyjnej. Tandemowy system nauczania, pozwala dzieciom nabyć obycia i pewności w obcowianiu z różnymi akcentami.

 

OLYMP MATURA

Program Matura organizowany przez OLYMP przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich pragnących przygotować się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Kurs dla maturzystów to 100-godzinny program opierający się na podręcznikach renomowanych wydawnictw i uwzględniający aktualnie obowiązujące wymagania maturalne opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i opisane w Informatorze maturalnym.

Czego się nauczysz?

Podczas zajęć słuchacze zdobędą niezbędne informacje o egzaminie, poznają i przećwiczą wszystkie typy zadań maturalnych. Ciekawe zadania leksykalne umożliwią słuchaczom poznanie i uzupełnienie ewentualnych braków w słownictwie obejmującym swoim zakresem katalog tematów maturalnych. Ćwiczenia gramatyczne pozwolą na usystematyzowanie już zdobytej wiedzy z zakresu gramatyki języka obcego i opanowanie umiejętności rozpoznawania i stosowania różnych struktur gramatycznych. Uczestnicy naszego kursu poznają i intensywnie przećwiczą strategie pisania różnych tekstów, co gwarantuje, że część pisemna egzaminu maturalnego nie sprawi naszym słuchaczom trudności. W trakcie trwania kursu proponujemy naszym słuchaczom przystąpienie do bezpłatnej Próbnej Matury podczas której będą mogli w praktyce sprawdzić już zdobyte wiadomości i całościowo przećwiczyć nową formę egzaminu maturalnego. Zajęcia w programie Matura prowadzone są w grupach 6-12 osób dwa razy w tygodniu po dwie lekcje. Przed rozpoczęciem kursu słuchacze przystępują do bezpłatnego testu kwalifikacyjnego. Test przeprowadzany jest w formie pisemnej i ustnej. Obejmuje ćwiczenia na zrozumienie tekstu pisanego oraz ćwiczenia leksykalno-gramatyczne.

 

URODZINY/IMPREZA ZE SKRZYNIĄ TAJEMNIC

oferujemy organizację urodzin, imprez lub spotkań ze Skrzynią Tajemnic. Przygotujrmy 2 godzinną zabawę w wybranej przez Panstwa tematyce. Uczestnicy będą rozwiązywać zagadki prowadzące do ukrytych szyfrów i kodów, a wszystko po to aby otworzyć Skrzynię Tajemnic. Skrzynia może skrywać prezenty dla jubilata, upominki dla wszystkich gości lub prowadzić do ukrytego poczęstunku. Nad zabawę czuwać będą animatorzy. Zapewnimy salę udekorowaną urodzinowo, talerzyki i kubeczki, dyplomy dla uczestników. Proponowane scenariusze: Harry Potter - Tajemnice Czarnego Pana, Ninjago, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni, Albert Einstein, Skarb Piracki, Pokemon, Czarownice.

link-addvantagelink-talkinglink-wroclawwf-bw