Angielski dla młodzieży


 


W dzisiejszych czasach język obcy jest obecny właściwie we wszystkich szkołach gimnazjalnych i licealnych. Mimo tego, że obecnie nauka angielskiego jest tak powszechna, młodzież nadal ma problemy ze zrozumieniem obcych zwrotów.

Mając tego świadomość, w naszej akademii uczymy języka z wykorzystaniem metody bezpośredniej Direct Method.

Nauka angielskiego dla młodzieży prowadzona w naszej akademii, to innowacyjny sposób uczenia polegający na wytworzeniu nawyku językowego. Uczniowie poznają język za pomocą częstego odpowiadania na pytania lektora i powtarzania pełnych zdań. Nauka polega przede wszystkim na rozmowie, dzięki temu w późniejszym etapie o wiele łatwiej jest włączyć się do dyskusji. Doskonale usprawnia umiejętnośc komunikacji i rozumienia tekstu słyszanego.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis naszych propozycji:


 

OLYMP DIRECT TEENS

Jest to najbardziej rozpowszechniony kurs języka angielskiego dla młodzieży w naszej akademii. Dzięki wykorzystaniu Metody Bezpośredniej – Direct Method nauka trwa krócej niż w przypadku jakiejkolwiek innej metody. Zajęcia odbywają się w grupach od 6 do 8 słuchaczy w systemach spotkań: pn – śr i wt – czw oraz w systemie weekendowym. Program OLYMP DIRECT TEENS przeznaczony jest dla młodzieży, która pragnie szybko przyswoić sobie język angielski w formie komunikacyjnej. Tandemowy system nauczania, pozwala dzieciom nabyć pewności w obcowianiu z różnymi akcentami. Program OLYMP DIRECT TEENS wspomagany jest przez dedykowaną do podręcznika platformę językową, gdzie nasi nastoletni studenci mogą utrwalać materiał poznany na zajęciach. Zajęcia oparte są na podręcznikach Direct Language Lab, dających możliwość korzystania z mobilnej aplikacji do nauki słownictwa z poszczególnych lekcji. Połącznie metody nauki w klasie wspieranej nowoczesnymi technologiami daje młodym ludziom dużą motywację do rozwoju językowego.

 

OLYMP EGZAMIN 8 KLASISTY 

Od roku szkolnego 2018/2019 wzbogacymy naszą ofertę o kurs języka angielskiego przygotowującego do egzaminu 8 klasisty. Kurs będzie miał na celu oswojenie dzieci z formą nowego egzaminu, która uległa modyfikacji w stosunku do egzaminu 6 klasisty. Kurs bedzie rozwijał wszyskie umiejętności językowe takie jak: mówienie, słuchanie, czytanie, gramatyka, pisanie. Pod koniec każdego semestru dzieci będą pisały wewnętrzny egzamin zgodny z ramami egzaminu 8 klasisty.

 

OLYMP MATURA

Program Matura organizowany przez OLYMP przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich pragnących przygotować się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Kurs dla maturzystów to 100-godzinny program opierający się na podręcznikach renomowanych wydawnictw i uwzględniający aktualnie obowiązujące wymagania maturalne opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i opisane w Informatorze maturalnym.


CZEGO SIĘ NAUCZYSZ ?

Podczas zajęć słuchacze zdobędą niezbędne informacje o egzaminie, poznają i przećwiczą wszystkie typy zadań maturalnych. Ciekawe zadania leksykalne umożliwią słuchaczom uzupełnienie ewentualnych braków w słownictwie obejmującym swoim zakresem katalog tematów maturalnych. Ćwiczenia gramatyczne pozwolą na usystematyzowanie już zdobytej wiedzy z zakresu gramatyki języka obcego i opanowanie umiejętności rozpoznawania i stosowania różnych struktur gramatycznych. Uczestnicy naszego kursu poznają i intensywnie przećwiczą strategie pisania różnych tekstów, co gwarantuje, że część pisemna egzaminu maturalnego nie sprawi naszym słuchaczom trudności. W trakcie trwania kursu proponujemy naszym słuchaczom przystąpienie do bezpłatnej Próbnej Matury podczas której będą mogli w praktyce sprawdzić już zdobyte wiadomości i całościowo przećwiczyć nową formę egzaminu maturalnego. Zajęcia w programie Matura prowadzone są w grupach 6-12 osób dwa razy w tygodniu po dwie lekcje. Przed rozpoczęciem kursu słuchacze przystępują do bezpłatnego testu kwalifikacyjnego. Test przeprowadzany jest w formie pisemnej i ustnej. Obejmuje ćwiczenia na zrozumienie tekstu pisanego oraz ćwiczenia leksykalno-gramatyczne.

 

URODZINY/IMPREZA ZE SKRZYNIĄ TAJEMNIC

oferujemy organizację urodzin, imprez lub spotkań ze Skrzynią Tajemnic. Przygotujrmy 2 godzinną zabawę w wybranej przez Panstwa tematyce. Uczestnicy będą rozwiązywać zagadki prowadzące do ukrytych szyfrów i kodów, a wszystko po to aby otworzyć Skrzynię Tajemnic. Skrzynia może skrywać prezenty dla jubilata, upominki dla wszystkich gości lub prowadzić do ukrytego poczęstunku. Nad zabawę czuwać będą animatorzy. Zapewnimy salę udekorowaną urodzinowo, talerzyki i kubeczki, dyplomy dla uczestników. Proponowane scenariusze: Harry Potter – Tajemnice Czarnego Pana, Ninjago, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni, Albert Einstein, Skarb Piracki, Pokemon, Czarownice.