Angielski dla młodzieży

 

W dzisiejszych czasach język obcy jest obecny we wszystkich szkołach podstawowych i licealnych. Mimo tego, że obecnie nauka angielskiego jest tak powszechna, młodzież nadal ma problemy komunikacją w języku obcym. Mając tego świadomość, w naszej akademii uczymy języka z wykorzystaniem metody bezpośredniej Direct Method.
Nauka angielskiego dla młodzieży prowadzona w naszej akademii, to innowacyjny sposób uczenia polegający na wytworzeniu nawyku językowego. Uczniowie poznają język za pomocą częstego odpowiadania na pytania lektora i powtarzania pełnych zdań. Nauka polega przede wszystkim na rozmowie, dzięki temu w późniejszym etapie o wiele łatwiej jest włączyć się do dyskusji. Doskonale usprawnia umiejętność komunikacji i rozumienia tekstu słyszanego. Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis naszych propozycji:


 

OLYMP DIRECT TEENS


Jest to najbardziej rozpowszechniony kurs języka angielskiego dla młodzieży w naszej akademii. Dzięki wykorzystaniu Metody Bezpośredniej – Direct Method nauka trwa krócej niż w przypadku jakiejkolwiek innej metody. Zajęcia odbywają się w grupach w systemach spotkań: pn – śr i wt – czw oraz w systemie weekendowym. Program OLYMP DIRECT TEENS przeznaczony jest dla młodzieży, która pragnie szybko przyswoić sobie język obcy w formie komunikacyjnej. Tandemowy system nauczania, usprawnia umiejętność rozumienia różnych akcentów. Kurs wspomagany jest przez dedykowaną do podręcznika platformę językową, gdzie nasi nastoletni kursanci mogą utrwalać materiał poznany na zajęciach. Zajęcia oparte są na podręcznikach Direct Language Lab, dających możliwość korzystania z mobilnej aplikacji do nauki słownictwa z poszczególnych lekcji. Połączenie metody nauki w klasie wspieranej nowoczesnymi technologiami daje młodym ludziom dużą motywację do rozwoju językowego.

OLYMP EGZAMIN 8 KLASISTY


Od roku szkolnego 2018/2019 wzbogaciliśmy naszą ofertę o kurs języka angielskiego i polskiego przygotowującego do egzaminu 8 klasisty. Kurs jest dostosowany do wymagań egzaminacyjnych określonych przez CKE i ma na celu uzupełnienie wiedzy i oswojenie dzieci z formą egzaminu. Kurs angielskiego rozwija wszystkie umiejętności językowe takie jak: mówienie, słuchanie, czytanie, gramatyka, pisanie. Kurs polskiego opiera się na gruntownym powtórzeniu zagadnień obecnych na teście ósmoklasisty: ćwiczymy czytanie ze zrozumieniem, konstruowanie krótkich i długich wypowiedzi pisemnych, poszukiwanie w lekturach obowiązkowych tematów i motywów. Powtarzamy także zagadnienia związane z wiedzą o języku ( np składnia, słowotwórstwo) i poprawnością zapisu (stylistyka praktyczna, ortografia i interpunkcja). Pod koniec każdego semestru dzieci będą pisały wewnętrzny egzamin próbny zgodny z ramami egzaminu 8 klasisty. Szczegółowe informacje dotyczące wymagań egzaminacyjnych można znaleźć na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej: https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/

OLYMP MATURA
Program Matura organizowany przez OLYMP przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich pragnących przygotować się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Kurs dla maturzystów to program uwzględniający aktualnie obowiązujące wymagania maturalne opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i opisane w Informatorze maturalnym: https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/


Podczas zajęć kursanci zdobędą niezbędne informacje o formie egzaminu, poznają i przećwiczą wszystkie typy zadań maturalnych. Zadania leksykalne umożliwią im uzupełnienie słownictwa obejmujące swoim zakresem katalog tematów maturalnych. Ćwiczenia gramatyczne pozwolą na usystematyzowanie już zdobytej wiedzy z zakresu gramatyki języka obcego i opanowanie umiejętności rozpoznawania i stosowania różnych struktur gramatycznych. Uczestnicy naszego kursu poznają i intensywnie przećwiczą strategie pisania różnych tekstów, co gwarantuje, że część pisemna egzaminu maturalnego nie sprawi im trudności. W trakcie trwania kursu uczestnicy kursu przystępują do próbnej matury podczas której będą mogli w praktyce sprawdzić już zdobyte wiadomości i całościowo przećwiczyć formę egzaminu maturalnego. Przed rozpoczęciem kursu kandydaci przystępują do bezpłatnego testu kwalifikacyjnego.

URODZINY ZE SKRZYNIĄ TAJEMNIC – MOBILNY ESCAPE ROOM


Oferujemy organizację urodzin, imprez lub spotkań w klimacie escapie roomu ze Skrzynią Tajemnic. Przygotujemy 2 godzinną zabawę w wybranej przez Państwa tematyce. Uczestnicy będą rozwiązywać zagadki prowadzące do ukrytych szyfrów i kodów, a wszystko po to aby otworzyć Skrzynię Tajemnic. Skrzynia może skrywać prezenty dla jubilata, upominki dla wszystkich gości lub prowadzić do ukrytego poczęstunku. Nad zabawę czuwać będą animatorzy. Zapewnimy salę udekorowaną urodzinowo, talerzyki i kubeczki, dyplomy dla uczestników.
Proponowane scenariusze: Zakrzywienie Czasoprzestrzeni, Albert Einstein, Sekrety urody Kleopatry, Sekrety Szeptuchy, Sekrety Mody, Tajemnice Hollywood.