Przejdź do treści

Kurs językowy w grupie czy indywidualnie? Sprawdź, którą opcję wybrać.

Twoim nowym postanowieniem jest nauka języka obcego od podstaw, a może planujesz kontynuację po długiej przerwie? Niezależnie od powodu, jeśli Twój cel to jego dobre opanowanie, na pewno zastanawiasz się jaki sposób nauki wybrać – czy uczyć się samodzielnie, indywidualnie z lektorem, a może dołączyć do grupy językowej. W tym artykule podpowiadamy, jakie są wady i zalety każdej z tych metod oraz na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem kursu.

Samodzielna edukacja

Chcesz szybko przejść do działania i nie marnować ani chwili? W takim razie rozpocznij przygodę z językiem od samodzielnej nauki. To świetny sposób na poznanie podstaw lub powtórki po długiej przerwie od nauki. Swoje pierwsze kroki możesz zacząć od przeszukania internetu, znajdziesz tam wiele darmowych kursów online, filmików na YouTube oraz aplikacji wspomagających naukę np. Dualingo. Ważne, aby podejść do tego ze sprecyzowanym planem działania i znaleźć metodę nauki, która się sprawdzi. W tym przypadku nie ma taryfy ulgowej, musisz wykazać się systematycznością i dyscyplinom, w końcu to Ty jesteś swoim szefem i wszystko zależy od tego, jaki plan sobie narzucisz. Nauka w domowym zaciszu będzie efektywna jeśli umiesz się pilnować i nie będziesz robić dłuższych przerw – każdy kilku tygodniowy brak kontaktu z językiem zadziała na Twoją niekorzyść. Jednak, gdy często miewasz słomiany zapał lub brak Ci samodyscypliny warto rozważyć zajęcia indywidualne lub w grupie, to nieco droższa droga, ale szybciej przyniesie zadowalające rezultaty, szczególnie jeśli napotykasz trudności.

Nauka w grupie

Nic tak nie motywuje do działania, jak wspólna nauka. Jeśli nie masz partnera do konwersacji nic nie szkodzi, zapisz się na kurs grupowy, aby uczyć się z osobami na tym samym poziomie. To świetna opcja, kiedy chcesz przełamać barierę językowa i mówić. Miła atmosfera zajęć oraz tematyka dostosowana do umiejętności i zaawansowania będzie dużym atutem. Tutaj przede wszystkim nie musisz działać na własną rękę, bo nauczanie w szkole językowej zwykle opiera się o sprawdzony i przetestowany program. Ty musisz jedynie aktywnie uczestniczyć w zajęciach i systematycznie powtarzać materiał. Ponadto, gdy napotykasz trudności w zrozumieniu jakiegoś zagadnienia nauczyciel na pewno przyjdzie Ci z pomocą. Nauka w grupie szczególnie przypadnie do gustu ekstrawertykom, możliwość dyskusji oraz praktycznego wykorzystania słownictwa od pierwszych zajęć będzie dla takich osób bardzo rozwijająca. Natomiast dla introwertyków to dobry pomysł na podniesienie nieco poprzeczki. W zależności od indywidualnych preferencji możesz wybrać ofertę zajęć online lub stacjonarnie.

Nauka indywidualna

Lekcje indywidualne to alternatywna dla zajęć w grupie, szczególnie polecana osobom chcących dostosować dni i godziny zajęć językowych oraz program pod własne preferencje i aktualne potrzeby. Szykuje Ci się rozmowa o pracę po angielsku, a może wyjeżdżasz na wakacje za granicę? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby program nauczania podczas kursu zmodyfikować właśnie pod takie okoliczności. W przypadku poznawania gramatyki tempo oraz konkretne ćwiczenia są dobierane w sposób indywidualny. To duży plus jeśli zależy Ci na spersonalizowanym podejściu, które sprawi, że zrozumiesz wszystko na 100%. Co najważniejsze w sytuacji, gdy potrzebujesz opanować konkretne słownictwo i zagadnienia np. w związku z Twoją pracą zawodową, nauka na takim kursie da Ci najlepsze rezultaty.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!