Przejdź do treści

Nowy program dla dzieci 6-11 lat

Od września 2022 roku w naszej Akademii dla dzieci w przedziale wiekowym 6-11 lat wprowadziliśmy nowy, innowacyjny i ciekawy program edukacji językowej English & more oparty na materiałach dostarczanych przez brytyjskie wydawnictwo Pearson. Kursy OLYMP kids w tym wydaniu będą nastawione na ogólny rozwój umiejętności przydatnych na kolejnych etapach edukacji, a także na naukę komunikacji i posługiwania się żywym językiem.

Bogaty program zajęć

Pragniemy, aby nasze kursy oprócz dostarczania dzieciom wiedzy językowej był ciekawą przygodą, dlatego też podczas zajęć stawiamy na różnorodność zadań, które wzbudzają w uczniach zainteresowanie. Oprócz podręczników dopasowanych do wieku i poziomu językowego grupy stawiamy na wykorzystanie materiałów cyfrowych oraz ćwiczeń pozwalające na lepsze zrozumienie języka. Spośród szereg dodatkowych pomocy dydaktycznych,dobieramy te najbardziej odpowiednie, które sprawiają, że nauka języka nigdy się nie nudzi, a tym bardziej nie jest postrzegana jako praca.

Praktyczne zastosowanie języka

Utrwalenie wiedzy szkolnej i pogłębienie jej to priorytet, który przyświeca wielu rodzicom zapisującym swoje dzieci na kursy językowe, my jednak wychodzimy o krok na przód i staramy się, by na naszych zajęciach uczniowie poznali język od praktycznej strony, a więc potrafili go zastosować także poza salą lekcyjną. To ważna umiejętność, która z pewnością pomoże zarówno w dalszej edukacji, jak i codziennym funkcjonowaniu w stale zmieniającym się świecie.

Praca w zespole

Nauka w grupie to przede wszystkim praca zespołowa wykorzystująca indywidualny potencjał każdego dziecka do osiągnięcia wspólnych sukcesów. Umożliwia to poznanie świata oraz rozwijanie dziecięcej wyobraźni, a także daje możliwość do uczenia się od siebie nawzajem. Na grupowych spotkaniach dziecko pozna nie tylko różne style uczenia się czy inne sposoby myślenia, ale również nauczy się kompromisu i współpracy. Mając to na względnie w OLYMP stawiamy na dodatkowe ćwiczenia oparte na kreatywnej pracy oraz gry i zabawy pozwalające na przyjemne spędzenie czasu w gronie rówieśników.

Swoboda wypowiedzi

U nas każde dziecko jest ważne, dlatego liczymy się ze zdaniem wszystkich uczniów. Na zajęciach staramy się dyskutować i na bieżąco komunikować wszystkie problemy czy niejasności. Co więcej, lekcje w znacznej mierze opierają się na mówieniu w języku obcym, tak aby nasi słuchacze umieli również formułować wypowiedzi po angielsku. Zależy nam na tym, aby z wiekiem udało się wypracować większą swobodę wypowiadania, co w przyszłości przełoży się na lepsze wyniki na egzaminach językowych oraz możliwość porozumienia się z osobami anglojęzycznymi w różnych życiowych sytuacjach.

Zapraszamy dzieci na nową językową przygodę!