Przejdź do treści

Wakacyjne kursy językowe – dlaczego warto?

Kursy wakacyjne to jedna z propozycji oferowanych przez wiele szkół językowych w okresie letnim. Zwykle są skierowane do osób dorosłych i w znacznej mierze skupiają się na poprawieniu płynności mówienia oraz praktycznej komunikacji. Także w ofercie Akademii Języków Obcych Olymp jest to stała, coroczna pozycja. Jeśli również Ty zastanawiasz się nad zapisem na tego typu zajęcia sprawdź poniżej, jak udział w nich może wpłynąć zauważalnie na Twoje umiejętności językowe.

Nauka bez przerw

Lato to idealny czas na relaks i długie godziny poza domem. Po tylu miesiącach zimna i ponurej pogody, każdy jest spragniony słońca. Często w tym okresie nie mamy ochoty na dodatkowe aktywności, które pogłębią naszą wiedzę. Jednak jeśli uczysz się języków obcych dobrze wiesz, że taka przerwa nie wpłynie dobrze na Twoje umiejętności. Zamiast całkiem rezygnować z nauki postaw na kurs wakacyjny w wygodnej formie np. 2 razy w tygodniu. Takie zajęcia pozwolą zarówno na utrwalenie tego co już wiesz, jak i poznanie nowych słów czy zagadnień. To znacznie lepsza metoda od samodzielnej nauki w domu, przede wszystkim dlatego, że większość takich spotkań skupia się głównie na luźniejszych konwersacjach.

Możliwość poznania nowego języka

Zapisując się na taki kurs nie musisz wybierać języka, w którym już całkiem dobrze sobie radzisz, możesz spróbować czegoś zupełnie nowego. W przypadku, gdy zastanawiałeś się nad nauką angielskiego dołącz na wakacyjne zajęcia od podstaw. To szybszy i nieco tańszy sposób na przekonanie się, jak poradzisz sobie z takim wyzwaniem. W trakcie kursu poznasz podstawowe zwroty, zagadnienia oraz zaczniesz budować samodzielnie krótkie wypowiedzi. Szukając idealnej oferty zajęciowej zwróć uwagę na to, aby kładziono nacisk na komunikację i mówienie już od samego początku.

Świetny start po przerwie

Uczyłeś się kiedyś angielskiego i chcesz do tego wrócić? Lato to świetny moment! Zainteresuj się wakacyjnymi kursami konwersacyjnymi. To mniej zobowiązujący – nauka trwa tylko miesiąc lub dwa w zależności od wyboru – i bardziej wygodny sposób na odświeżenie języka. Podczas takich zajęć mniej czasu będzie poświęcone gramatyce i zadaniom z tego zakresu, a większa ich część będzie opierała się na dyskusji i komunikacji na określone tematy. Oczywiście nie zabraknie nowych słówek i zwrotów, które przydadzą się na co dzień.

Nauka na innych zasadach

Popularność takich kursów rośnie przede wszystkim dlatego, że często są one tańsze niż zwykła nauka w trakcie roku szkolnego oraz dają nowe możliwości na pogłębienie języka. Szkoły mające zajęcia wakacyjne w swojej ofercie często starają się urozmaicić ich program, tak aby był interesujący zarówno dla stałych słuchaczy, jak i nowych osób. W przypadku Akademii Języków Obcych Olymp odchodzi się nieco od zajęć opartych na podręcznikach Direct Method, a wprowadza różnorodną tematykę wspieraną materiałami dydaktycznymi z wielu źródeł. Dla osób, które do tej pory uczyły się poprzez metodę bezpośrednią to świetna odmiana, aby zmierzyć się z językiem w nieco inny i mniej szablonowy sposób.